logo SKMDnia 27 stycznia, odbyło się spotkanie, na którym ustalono zasady i możliwości wsparcia utworzenia miejsc pracy w nowej fabryce Tvilum, która rozpocznie produkcję w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego w lipcu bieżącego roku na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Szczecinek).

Projekt wspierają zarówno Tvilum, Starosta Powiatu Szczecineckiego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, jak i koordynator Szczecineckiego Klastra Meblowego, dlatego w obradach udział wzięli: Helle Melgaard – HR Manager Tvilum, Krzysztof Lis – Starosta Powiatu Szczecineckiego, Wiesław Kosmala – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku oraz Agnieszka Mucha – Kierownik ds. Personalnych Kronospan.

KlasterJak powiedział starosta Krzysztof Lis: - Chcemy współdziałać w zakresie wspólnej realizacji i wsparcia jak największej liczby osób, pozostających bez pracy, z terenu powiatu szczecineckiego. Zależy nam na tym, aby pomóc im w uzyskaniu stabilnych miejsc pracy w nowym projekcie, w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Na spotkaniu ustalono działania, które mają doprowadzić do zorganizowania giełdy pracy i wyłonienia grupy przyszłych pracowników Tvilum, którzy zostaną przeszkoleni. Szkolenia będą odbywać się w Szczecinku oraz w Danii, o ile zajdzie taka konieczność.

Ustalono, że giełda pracy, po przedstawieniu propozycji przez Tvilum, zostanie przeprowadzona w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku w marcu bieżącego roku, tak, aby szkolenia odbyły się w czerwcu – na miesiąc przed planowanym uruchomieniem produkcji.

Rekrutacja do nowej fabryki Tvilum w Szczecineckim Klastrze Meblowym będzie się odbywać przy wsparciu zewnętrznej agencji rekrutacyjnej. Aby proces zatrudniania pracowników przebiegał sprawnie, Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku oddeleguje osobę do bezpośredniego kontaktu zarówno z Tvilum, Szczecineckim Klastrem Meblowym, jak i firmą rekrutacyjną.

Tvilum wytwarza meble do samodzielnego montażu w trzech zakładach produkcyjnych w środkowej Jutlandii, w których zużycie płyty wiórowej równa się 23 km dziennie. Siedzibą firmy jest Faarvang, stanowiący również lokalizację jej największego zakładu produkcyjnego oraz centrum dystrybucji. Jako firma globalna, Tvilum posiada oddziały w USA, Rosji, Dubaju, Ameryce Południowej, Australii oraz w kilku lokalizacjach w Europie. Od 2013 roku Tvilum jest własnością amerykańskiej Revolution Capital Group.

Spotkanie z dnia 27 stycznia dowodzi, że Szczecinecki Klaster Meblowy zapewnia wsparcie podmiotom, działającym w jego ramach. Oferuje pomoc w zarządzaniu projektami, w uzyskaniu zezwoleń, niezbędnych dokumentacji oraz wsparcie techniczne. Przedsiębiorcy w Szczecinku mają także zapewnione silne wsparcie władz miasta i powiatu oraz innych jednostek, takich, jak Powiatowy Urząd Pracy.

Źródło: Szczecinecki Klaster Meblowy

MK

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami