PwC logo newPARR S.A. wraz z PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. pragnie zaprosić Państwa na spotkanie poświęcone najnowszemu orzecznictwu i praktykom w rozliczeniach podatkowych w SSE oraz przekazać Państwu wiedzę na temat form wspierania działalności innowacyjnej i B+R oraz funduszy z jakich przedsiębiorstwa mogą obecnie skorzystać w tym zakresie.

Termin: 15 marca 2016r. godz. 10.00-14.30

Miejsce: Słupski Inkubator Technologiczny, ul. Portowa 13 B, Słupsk

Organizatorzy: PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o., Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Prelegenci:

  • Mikołaj Wietrzny – Starszy Konsultant w Zespole Innowacji i Pomocy Publicznej
  • Małgorzata Kierzek – Starszy Konsultant w Zespole Innowacji i Pomocy Publicznej

 

Blok I: Rozliczenia podatkowe w SSE - najnowsze orzecznictwo i praktywa
10:00 Powitanie
10:05 Część I - Pomoc regionalna 2014-2020 - nowe oblicze pomocy publicznej w SSE. Podsumowanie dotychczasowych doświadczeń
11:00 Przerwa kawowa
11:15 Część II - Najnowsze, najciekawsze wyroki i interpretacje dotyczące działalności przedsiębiorstw na terenie SSE
12:15 Lunch
Blok II: Wsparcie na innowacje dla firm - dotacje i ulga B+R
13:15 Najnowsze formy wspierania działalności innowacyjnej i B+R przedsiębiorstw w Polsce - fundusze strukturalne dla innowacyjnych firm oraz nowe zasady wspierania innowacyjności
14:30 Zakończenie

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Kontakt: Agata Jaroszewska, tel. 59 840 11 73, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o PwC

PwC jest wiodącą globalną organizacją świadczącą profesjonalne usługi doradcze. Korzystając z wiedzy i kwalifikacji ponad 208 tysięcy pracowników w 157 krajach, dostarczamy naszym klientom najwyższą jakość w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego. W Polsce PwC zatrudnia zespół ponad 2000 specjalistów i kadry wspierającej w siedmiu miastach: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Nasza oferta jest kierowana do firm działających we wszystkich sektorach gospodarki – zarówno do największych koncernów, jak i lokalnych przedsiębiorstw rodzinnych.

Prowadzący:

Mikołaj Wietrzny jest Starszym Konsultantem w Zespole Innowacji i Pomocy Publicznej PwC. Do PwC dołączył w 2009 roku, po obronie pracy magisterskiej z zakresu prawa europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mikołaj ukończył też studia magisterskiego w Instytucie Filologii Angielskiej UJ oraz podyplomowe Studium Prawa Konkurencji Polskiej Akademii Nauk. Tematyką pomocy publicznej i funduszy unijnych zajmuje się zawodowo od 2008 r.

Jako specjalista z zakresu Pomocy Publicznej Mikołaj zaangażowany jest w projekty polegające na pozyskiwaniu oraz rozliczaniu różnorodnych zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców, w tym m.in. funduszy europejskich, zwolnień podatkowych w specjalnych strefach ekonomicznych czy też grantów rządowych. Mikołaj doradza klientom w kwestiach regulacyjnych i podatkowych związanych z pozyskiwanym preferencyjnym finansowaniem dla realizowanych projektów. W swojej karierę miał też okazję pomagać zagranicznym inwestorom w znalezieniu najkorzystniejszej pod względem dostępnych zachęt inwestycyjnych lokalizacji dla planowanych w Europie środkowej i wschodniej dużych projektów inwestycyjnych (tzw. site selection).

Kolejnym istotnym obszarem działalności Mikołaja jest wspieranie klientów w finansowaniu działalności badawczo-rozwojowej oraz innowacyjnej. W tym zakresie miał on okazję przygotować liczne aplikację o dofinansowania z programów zarządzanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). W ramach współpracy z NCBiR Mikołaj był też współredaktorem raportu „Opłacalność inwestowania w badania i rozwój”. Jest też współautorem przygotowanych na zlecenie NCBiR Studiów Wykonalności dla sektora chemicznego oraz tekstylnego, które stały się podstawą uruchomienia sektorowych programów wsparcia B+R w tych branżach.

Mikołaj jest też autorem publikacji i komentarzy prasowych z zakresu pomocy publicznej, funduszy europejskich i specjalnych stref ekonomicznych, publikowanych w takich czasopismach i dziennikach jak: Rzeczpospolita, Monitor Podatkowy, Fundusze Europejskie, Taxonline.pl. Bierze także czynny udział w seminariach i konferencjach dotyczących funduszy UE i pomocy publicznej, w tym w szczególności zwolnień podatkowych wykorzystywanych przez firmy działające w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Małgorzata Kierzek jest Starszym Konsultantem w Zespole Innowacji i Pomocy Publicznej PwC. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Europeistyka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe Zarządzanie projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Do Zespołu PwC dołączyła w 2007 r., natomiast tematyką pomocy publicznej i dofinansowaniem projektów z funduszy UE zajmuje się zawodowo od 2006 r.

Małgorzata uczestniczy w projektach z zakresu pozyskiwania i rozliczania pomocy publicznej dla przedsiębiorców. Posiada praktyczne doświadczenie w zakresie doradzania przedsiębiorcom w ubieganiu się o środki pomocowe z różnych źródeł, w tym funduszy strukturalnych Unii Europejskiej oraz zarządzaniu projektami współfinansowanymi z tych środków. Wspiera klientów w procesie pozyskiwania wsparcia finansowego na działalność innowacyjną, badawczo-rozwojową oraz inwestycyjną. W tym zakresie przygotowywała liczne wnioski o dofinansowanie projektów w ramach trzech perspektyw finansowych tj. na lata 2004-2006, 2007-2013 oraz 2014-2020. Wśród nich znalazły się m.in. projekty badawczo-rozwojowe z branży informatycznej, medycznej, czy też projekty środowiskowe oraz inwestycyjne obejmujące m.in. budowę zakładu produkcyjnego z branży chemicznej.

Zaangażowana jest również w projekty dotyczące zwolnień podatkowych w specjalnych strefach ekonomicznych. Małgorzata doradza klientom w procesie obejmowania gruntów prywatnych statusem specjalnej strefy ekonomicznej, pozyskiwania zezwoleń na działalność w strefie oraz w aspektach podatkowych wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Małgorzata jest autorką publikacji i komentarzy prasowych z zakresu pomocy publicznej, funduszy europejskich oraz specjalnych stref ekonomicznych. Jest również prelegentką i trenerem seminariów oraz szkoleń dotyczących zagadnień związanych z dotacjami i zwolnieniami podatkowymi na terenie specjalnych stref ekonomicznych.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

MK

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami