10.10.2017 Zmiany w podatkach dochodowych - śniadanie biznesowe w SIT

2017.10.10 sniadanie z deloitte w sitPomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Deloitte wraz z partnerami zaprasza przedsiębiorców na śniadanie biznesowe, które odbędzie się w dniu 10 października 2017r. w Słupsku. Podczas spotkania eksperci Deloitte omówią tematy związane ze zmianami w podatku dochodowym na 2018 roku. Jednym z elementów spotkania będzie także uwzględnienie wpływu planowanych zmian na rozliczenia podatkowe podmiotów prowadzących działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zaproszenie dla przedsiębiorców na Business Brunch w dniu 10.10.2017r. w temacie: Zmiany w podatkach dochodowych na rok 2018 - nowe wyznania dla przedsiębiorców

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Deloitte wraz z partnerami zaprasza przedsiębiorców na śniadanie biznesowe, które odbędzie się w dniu 10 października 2017r. w Słupsku. Podczas spotkania eksperci Deloitte omówią tematy związane ze zmianami w podatku dochodowym na 2018 roku. Jednym z elementów spotkania będzie także uwzględnienie wpływu planowanych zmian na rozliczenia podatkowe podmiotów prowadzących działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obok głównego tematu zostaną zaprezentowane także aktualne informacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia przez firmy w ramach Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, a także funduszy europejskich. Spotkanie będzie bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów przy degustacji lokalnej kuchni.

Termin: 10 października 2017r. godz. 10:00 - 14:00
Miejsce: sala konferencyjna Słupskiego Inkubatora Technologicznego, Słupsk, ul. Portowa 13 B
Organizator: Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Główny partner merytoryczny: Deloitte
Partnerzy: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, Pomorski Fundusz Pożyczkowy S.A., Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa

Szkolenie Business Brunch dedykowane jest  m.in. do: zarządów i właścicieli firm, dyrekcji, działów księgowości i kadr oraz pozostałych pracowników merytorycznych firm.Spotkanie nie jest skierowane do biur księgowych i rachunkowych, z zastrzeżeniem tych, które obsługują przedsiębiorców Słupskiej SSE – po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem.


REJESTRACJA ELEKTRONICZNA 

TUTAJ REJESTRACJA

Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla przedsiębiorców. Konieczna jest uprzednia rejestracja do dnia 05.10.2017r. telefonicznie: 59 840 11 73, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej firmy w spotkaniu mogą wziąć udział max. 2 osoby. 


 

ORGANIZATORZY

Deloitte         logo PARR pl      logo SSSE pl      
           

 

PARTNERZY

PIFE    
Pomorski Fundusz Pożyczkowy 
             

 

PROGRAM

I Blok 10.00 - 10.45

9.45 - 10.00

Rejestracja i powitalne śniadanie

10.05 - 10.15

Specjalistyczne usługi dla firm oraz szkolnictwo wyższe dla biznesu

Ewa Krzaczkowska - Dyrektor Słupskiego Inkubatora Technologicznego

10.15 - 10.30

Możliwości uzyskania dofinansowania z funduszy unijnych w ramach RPO WP 2014-2020

Kamil Słomiński - Specjalista ds. funduszy europejskich z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku

10.30 - 10.45

Pożyczki z Funduszy Europejskich na rozwój mikro i małych przedsiębiorstw. Mikropożyczka oraz Pożyczka Rozwojowa z Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+

Sławomira Łukowska - Pomorski Fundusz Pożyczkowy

II Blok 10.45 - 11.30

Zmiany w podatku dochodowym na rok 2018 - cz. 1

Agnieszka Ostrowska - Starszy Menedżer, Dział Doradztwa Podatkowego Deloitte

Krzysztof Wojtowicz - Dyrektor, Dział Doradztwa Podatkowego Deloitte

Maciej Guzek - Dyrektor, Doradca Podatkowy w Deloitte Doradztwo Podatkowe

11.30 - 11.45

Przerwa na kawę

III Blok 11.45 - 13.45

Zmiany w podatku dochodowym na rok 2018 - cz. 2

Agnieszka Ostrowska - Starszy Menedżer, Dział Doradztwa Podatkowego Deloitte

Krzysztof Wojtowicz - Dyrektor, Dział Doradztwa Podatkowego Deloitte

Maciej Guzek - Dyrektor, Doradca Podatkowy w Deloitte Doradztwo Podatkowe

14.00

Pytania, zakończenie spotkania

Poniżej tematy, jakie zostaną poruszone podczas szkolenia:

 • Wyodrębnienie dochodów z zysków kapitałowych i dochodów operacyjnych
 • Co jest dochodem kapitałowym?
 • Jak będzie się zmieniać ewidencja na potrzeby ustalenia dochodu strefowego?
 • Czy utracą ważność pozyskane interpretacje indywidualne?
 • Koszty usług niematerialnych oraz licencji niematerialnych
 • Ograniczenie 5% „podatkowego” EBIDTA łącznie – jakich kategorii kosztów dotyczy? Kiedy się nie stosuje?
 • Limit kosztów finansowania dłużnego

Szeroko rozumiane koszty finansowania dłużnego

 • Ograniczenie 30% „podatkowego” EBITDA
 • Moment rozpoznania kosztów pośrednio związanych z przychodem. Doprecyzowanie? Co może z niego wynikać?
 • Podatek od przychodów z tytułu własności środka trwałego
 • Podatek dochodowy czy podatek od własności określonych budynków handlowo-usługowych i biurowych
 • Jak będzie wyglądać możliwość odliczenia u przedsiębiorców strefowych?
 • Amortyzacja i korzystanie z WNiP zbytych i ponownie nabytych
 • Pozostałe zmiany dotyczące restrukturyzacji
 • Podatkowe grupy kapitałowe
 • Połączenia i podziały spółek
 • Aport przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa
 • Zagraniczne spółki kontrolowane

Serdecznie zapraszamy do udziału!


Główny Partner Merytoryczny - Deloitte

Deloitte w Polsce jest częścią międzynarodowej sieci Deloitte Touche Tohmatsu, zaliczającej się do „Wielkiej Czwórki” światowych firm doradczych i jest najszybciej rozwijającą się spośród nich. Deloitte świadczy usługi w zakresie doradztwa podatkowego, audytu i rachunkowości, doradztwa prawnego, księgowego i inwestycyjnego, a także specjalistyczne usługi doradztwa gospodarczego oraz kompleksowe doradztwo personalne i usługi aktuarialne. Na całym świecie zatrudnia ponad 244 000 specjalistów w ponad 150 państwach. Deloitte w Polsce świadczy usługi doradztwa podatkowego od 1990 r. Dziś są największą spółką doradztwa podatkowego na rynku. Zespół firmy tworzy ponad 550 specjalistów, w tym doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów.

Zachęcamy Państwa do bezpłatnej subskrypcji Deloitte w zakresie informacji o zmianach w prawie i podatkach: www.deloitte.com/pl/subskrypcje  
Lista aktualnych wydarzeń: http://wydarzenia.deloitte.pl/
www.deloitte.com/pl  

Organizator – Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (PARR)

Działamy od 1994 roku i prowadzimy szerokie działania związane z rozwojem regionalnym Pomorza. Od 1997 roku zarządzamy Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, a od 2012 roku Słupskim Inkubatorem Technologicznym. Projekty realizowane przez PARR wspierają rozwój społeczno-gospodarczy regionu, akcelerację start-up’ów, upowszechnianie nowoczesnych technologii i innowacji, promocję szkolnictwa zawodowego i wyższego, wspieranie rynku pracy i osób wykluczonych społecznie.
www.sse.slupsk.pl


Prelegenci

Krzysztof Wojtowicz - Dyrektor

Krzysztof jest licencjonowanym doradcą podatkowym i dyrektorem w dziale doradztwa podatkowego w szczecińskim biurze Deloitte, gdzie zajmuje się m.in. projektami z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, jak również wsparciem klientów Deloitte w prowadzeniu postępowań podatkowych i sporów przed sądami administracyjnymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradzania klientom w kwestiach związanych ze stosowaniem polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.

Maciej Guzek - Dyrektor

Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradzania klientom krajowym i międzynarodowym w kwestiach związanych z działalnością na rynku dóbr przemysłowych, w branży nieruchomościowej oraz w branży energetycznej. Specjalizuje się w doradztwie dla podmiotów działających na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych. Przeprowadził około 100 szkoleń z zakresu podatków, w tym w szczególności z zakresu specjalnych stref ekonomicznych. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym.

Agnieszka Ostrowska - Starszy Menedżer

Agnieszka jest licencjonowanym doradcą podatkowym i starszym menedżerem w biurze Deloitte w Szczecinie. Podczas swojej siedemnastoletniej praktyki w doradztwie Agnieszka zajmowała się przede wszystkim obsługą podmiotów z sektora finansowego. W ostatnich kilku latach Agnieszka koncentrowała się na doradztwie podatkowym przy fuzjach i przejęciach oraz procesach restrukturyzacyjnych dla klientów operujących w różnych branżach; brała czynny udział w wielu projektach due diligence.


Kontakt do organizatorów

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Zespół ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestorów
Agata Jaroszewska
Tel. 59 840 11 73/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Deloitte
Michał Biegański
kom. 512 192 013/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

AJ