Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa wspólnie z Akademią Pomorską w Słupsku tworzy bazę firm zainteresowanych współpracą w zakresie:
- efektywnej realizacji praktyk studenckich,
- dokształcania praktycznego kadry akademickiej.

Jest to kontynuacja projektu SOA pn. „Rozwój systemu kształcenia o profilu praktycznym w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego”. SIPH chce na stałe rozszerzyć współpracę słupskich przedsiębiorców z środowiskiem akademickim.
Firmy umieszczone w bazie będą polecane studentom do odbywania staży zawodowych. Będą też rekomendowane nauczycielom akademickim w celu podniesienia kwalifikacji praktycznych i zdobywania umiejętności do realizacji zajęć na kierunkach prowadzonych przez uczelnię.

Akademia Pomorska w Słupsku wprowadza nowe kierunki i modyfikuje istniejące dostosowując swoją ofertę do potrzeb nowoczesnego przemysłu i zmieniającej się gospodarki. W obszarze jej zainteresowania są firmy preferujące inteligentne technologie i nowe specjalizacje inżynierskie, energetykę, ekologiczne środowisko, turystykę i zdrowie. Zaowocuje to kształceniem studentów dla potrzeb naszych firm w wielu wyznaczających przyszłość zawodach i specjalnościach.

Jeżeli chcą Państwo zostać umieszczeni w bazie firm, należy przesłać na adres Izby: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informacji zawierającej: nazwę i adres Waszej firmy, telefon, e-mail, branżę i zakres działalności.

Opublikowano: 2018.08.21 MK