Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) w dniach 03-06.12.2019r. organizuje wizytę studyjną do Niemiec pt. „Smart Cities – mobilność, digitalizacja, energia”, która będzie miała miejsce w Nadrenii Północnej-Westfalii w miastach Aachen, Kolonia oraz Essen.

Tematami przewodnimi będzie autonomiczny transport miejski, digitalizacja miast i innowacyjne rozwiązania energetyczne. Wyjazd będzie stanowił okazję do poznania rozwiązań, koncepcji, wyzwań w obszarze Smart Cities w Niemczech, jak również obszarów nad którymi prowadzone są najnowsze badania w tym zakresie. Nadrenia Północna-Westfalia jest wiodącym regionem w Niemczech w implementacji rozwiązań dla inteligentnych miast. Według rankingów 15 z 50 najbardziej rozwiniętych w tym zakresie miast znajduje się w właśnie tym kraju związkowym.

Program wyjazdu obejmuje wizytę w centrum badań nad przyszłościowymi rozwiązaniami w zakresie mobilności, czyli mieście Aachen i znajdującym się tam wiodącym w rankingach niemieckim uniwersytecie technicznym RWTH Aachen. Zostaną odwiedzone: fabryka pojazdów elektrycznych będąca spin-offem i założona została przez profesora RWTH Aachen, tor testowy dla samochodów autonomicznych, jak ównież przedstawione zostanie laboratorium, w którym sprawdzane jest działanie autonomicznych autobusów miejskich. Wprowadzenie zostanie przeprowadzone przez pracownika naukowego z Future Mobility Center. Kolejno Urząd Miasta w Kolonii opowie o strategiach i działaniach podjętych w kierunku rozwoju inteligentnego miasta, a przedstawiciel Bee Smart City Hub omówi trendy i wyzwania niemieckich miast w tym obszarze. Ponadto dwa niemieckie koncerny, Ströer oraz innogy przedstawią smart rozwiązania dla miasta.

Koszt wyjazdu: 990 EUR netto (w cenę nie jest wliczony przelot do Niemiec)

Cena obejmuje zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, transport komunikacją miejską, organizację wyjazdu oraz opiekę pracownika AHK Polska.

Przesłanie formularza jest wiążące. Ilość miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15.11.2019r. AHK Polska zastrzega, że wizyta studyjna odbędzie się wyłącznie w przypadku pozyskania minimum 8 uczestników.


W przypadku pytań organizator zaprasza do kontaktu:

Anna Grzelak

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska)
Tel: 22 53 10 514

email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

program

formularz zgłoszeniowy 

opublikowano: 13.11.2019r. K.K.