W Bobolicach powstanie innowacyjny na skalę światową zakład produkcji systemów oświetlenia oraz urządzeń dezynfekujących promieniami UV. Wspomoże walkę z wszechobecnym koronawirusem. Na początek pracę znajdzie ponad 20 osób.

Przedmiotem nowej inwestycji będzie budowa nowoczesnego zakładu produkcji specjalistycznych systemów oświetleniowych w technologii LED UV, połączonego z inteligentnym sterowaniem. W pierwszym etapie zakład będzie składał się z hali produkcyjnej, magazynu i części socjalno-biurowej. Zostanie wyposażony w niezbędne linie technologiczne do produkcji elementów oświetleniowych i podzespołów elektronicznych oraz lamp przepływowych. Inwestorem jest właściciel Eco Light LED Group, Pan Dominik Ściepko, który od 12 lat z sukcesem prowadzi m.in. firmę Eco Light LED – wiodącego producenta systemów oświetleniowych w technologii LED.

Firma Eco Light Clean Technology otrzymała od Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pierwszą w 2021 roku, decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Będzie mogła skorzystać z ulgi w podatku dochodowym.

 komisja ECO Clean LightFot. PARR: Komisja weryfikacyjna z ramienia Słupskiej SSE pozytywnie oceniła wniosek o wydanie decyzji o wsparciu

Chciałbym podziękować Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. za tę pozytywną decyzję. Jest to dla mnie niezwykle ważny moment, który mam nadzieję już wkrótce zapoczątkuje realizację innowacyjnego projektu. Ważnego nie tylko dla mnie jako przedsiębiorcy, ale także dla lokalnej społeczności. Cieszę się, że w Bobolicach, na terenie pod patronatem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstanie nowoczesny zakład produkcyjny, w którym zatrudnienie znajdą mieszkańcy z okolicznych miejscowości jak i z samych Bobolic. Projekt ten ma szansę stać się unikatowym m.in. ze względu na produkcję rozwiązań, które włączymy do walki z wszelkimi patogenami, w tym z koronawirusem" – mówi Dominik Ściepko.

Warto podkreślić, że firma wywodzi się ze Słupska i funkcjonuje na co dzień na terenie Słupskiego Inkubatora Technologicznego. Od wielu lat specjalizuje się w produkcji i montażu oświetlenia LED w obiektach przemysłowych i magazynowych. W ramach dynamicznego rozwoju i podjęciu odpowiednich strategii działania poszerza swoje horyzonty i zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Inwestycja powstanie na działkach przy ul. Rozwojowej w Bobolicach. Teren został uzbrojony, dzięki aktywności Gminy Bobolice, w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego oraz sfinansowanych przy udziale znacznych środków unijnych z Regionalnego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Z instrumentu wsparcia jakim jest Polska Strefa Inwestycji mogą korzystać zarówno lokalne firmy, działające w danej gminie, jak i inwestorzy zewnętrzni. Daje on szansę uzyskania wsparcia w postaci zwolnienia w podatku dochodowym. Dotychczas w obszarze zarządzanym przez Słupską Strefę skorzystało z niego 24 przedsiębiorców. Firmy zadeklarowały inwestycje na poziomie ponad 650 mln zł i zatrudnią 2000 osób. Wartym podkreślenia jest fakt, że większość z tych projektów zrealizują polskie MŚP.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku powstała w 1994 roku. Od początku istnienia jej działania skierowane są na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Agencja zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną i jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji. Swym zasięgiem obejmuje 16 powiatów Pomorza Środkowego, w tym Gminę Bobolice w powiecie koszalińskim.

 

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami