PSI pomorskiePomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzają obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej informuje, że tylko do końca 2021 roku istnieje możliwość uzyskania wyższego zwolnienia podatkowego na planowaną nową inwestycję w województwie pomorskim.

Od stycznia 2022 roku będzie obowiązywała nowa mapa pomocy publicznej w Polsce na lata 2022-2027, która zmniejszy intensywności pomocy publicznej o 5 p.p. W oparciu o tę mapę udzielana jest pomoc publiczną na realizację nowych inwestycji przez przedsiębiorców w specjalnych strefach ekonomicznych, w tym Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wnioskując jeszcze w tym roku do Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzającego obszarem Słupskiej SSE o decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, przedsiębiorcy zagwarantują sobie wyższe zwolnienie z podatku dochodowego na 15 lat (dla inwestycji na terenach podstref) lub 12 lat na pozostałym obszarze Słupskiej SSE.

Wsparcie udzielane jest przedsiębiorcom planującym realizację nowych inwestycji  z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji.

Oznacza to, że inwestując przykładowo 10 mln duży przedsiębiorca zamiast zwolnienia podatkowego w wysokości 3,5 mln otrzyma 3 mln, średni przedsiębiorca zamiast 4,5 mln otrzyma 4 mln, a mały przedsiębiorca zamiast 5,5 mln otrzyma 5 mln.

Z uwagi na powyższe do końca 2021 roku PARR S.A. może wydać decyzję o wsparciu na realizację nowych inwestycji/reinwestycji jeszcze na starych, korzystniejszych zasadach, niezależnie od lokalizacji inwestycji - grunty własne przedsiębiorcy, prywatne, dzierżawione, planowane do zakupu.

Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców o analizę planów inwestycyjnych w kontekście wprowadzanych zmian prawnych i możliwości zachowania korzystniejszych wskaźników pomocy publicznej na przyszłe plany rozwoju swoich firm. 

Zespół Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest gotowy do kontaktu i udzielenia niezbędnych informacji i wsparcia w aplikacji o decyzję.
Tel. 59 840 11 73, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.sse.slupsk.pl

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami