To jeden z tematów dwudniowej konferencji, która odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2022 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Miejska spółka wodno-kanalizacyjna wdrożyła w życie wiele ciekawych i potrzebnych dla zrównoważonego rozwoju regionu słupskiego projektów. Ich spójną ideą i celem były założenia gospodarki w obiegu zamkniętym w wydaniu komunalnym, w tym odzysk surowców i energii oraz efektywność energetyczna. W imieniu Spółki z o.o. "Wodociągi Słupsk" mamy zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji mającej na celu podsumowanie inwestycji zrealizowanych w latach 2014-2022, w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Jednym z prelegentów konferencji w dniu 24.06. (piątek) będzie Mirosław Kamiński Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., który przedstawi prelekcję pt. "Przemysł potrzebuje taniej i zielonej energii".

Od kilku lat w ramach inicjatywy Słupskiego Klastra Bioenergetycznego budujemy na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej społeczność energetyczną OZE, m.in. zdefiniowaną w RED II. Liderem Klastra są Słupskie Wodociągi, a PARR jest jednym z Członków Założycieli i Rady Klastra.

Na co dzień wykorzystujemy potencjały energetyczne infrastruktury komunalnej oraz lokalnych źródeł OZE. Przygotowujemy się do nowych wyzwań i chcemy dalej korzystać ze środków planu odbudowy dla Europy.

Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania naszej ścieżki dojścia do priorytetów rozwojowych uwzględnionych praktycznie we wszystkich dokumentach strategicznych UE.

Ponadto, Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu PARR, przedstawi możliwości jakie dla przedsiębiorców daje program Polska Strefa Inwestycji, w którym premiowane są m.in. przedsięwzięcia innowacyjne, w tym te mogące przyczynić się do niskiego wpływu na środowisko przyrodnicze.

PARR ma zaszczyt być Partnerem wydarzenia i gospodarzem miejsca - konferencja odbędzie się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym, zarządzanym przez PARR, zlokalizowanym na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Praktyczne informacje:

Kiedy: 23 - 24 czerwca 2022 r.
Gdzie: Słupski Inkubator Technologiczny, ul. Portowa 13B (76-200 Słupsk)

Do pobrania:

Program konferencji
Formularz zgłoszeniowy

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami