Program dla startupów - Start Alliance Berlin: Mobility

Biorąc udział w programie Start Alliance Berlin: Mobility, twórcy startupów otrzymują mozliowość zaistnienia na rynku europejskim. Program skierowany jest do startupów, których:

  • pomysł lub usługa spotkały się z uznaniem na rynku krajowym,
  • planują ekspansję na rynki europejskie (w szczególności niemiecki),
  • poszukują międzynarodwych partnerów
  • i planują rekrutację zagranicznych pracowników.

Czytaj więcej...

Można składać wnioski w programie „Pożyczka na rozwój”.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zacheca do składania wniosków w programie "Pożyczka na rozwój". Oferowane wsparcie w ramach pożyczki na rozwój to nawet 500 tys. zł ze stałym oprocentowaniem na poziomie od 2,5% w skali roku oraz refundacja wkładu własnego - nawet do 40 tys. zł! By się rozwijać, małe firmy wymagają inwestowania, tak samo jak te duże. Mają jednak dużo mniejsze możliwości zdobycia finansowania na rynku. Mogą za to liczyć na wsparcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, m.in. w ramach programu „Pożyczka na rozwój”.

Czytaj więcej...

Podatek u źródła (WHT) Objaśnienia w zakresie nowych zasad poboru podatku u źródła (WHT)

W dniu 19.06.2019 zostały opublkowane długo wyczekiwane objaśnienia Ministerstwa Finansów w zakresie nowych zasad poboru podatku u źródła, czyli w uproszczeniu zasad poboru zryczałtowanego podatku od dokonywanych za granicę płatności z tytułu odsetek, należności licencyjnych, dywidend oraz zakupu szeroko rozumianych usług niematerialnych. Należy zaznaczyć, że jest to projekt objaśnień, do którego do 30 czerwca można zgłaszać uwagi i komentarze.

Czytaj więcej...

4.07.2019 - Forum Biznesu

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Forum Biznesu, które odbędzie się w dniu 4 lipca, w ramach Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu. Na kilka dni Poznań stanie się centrum unijnych i bałkańskich wydarzeń. Podejmować będziemy delegacje rządowe, przedstawicieli organizacji obywatelskich i ludzi biznesu z 16 krajów: Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej, Serbii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Grecji, Niemiec, Polski, Słowenii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...