26 listopada 2014 r. w trakcie targów Agromek 2014 w miejscowości Hering w Danii, odbyło się seminarium dla firm pt. "Polish experience on eco-technologies". Zorganizowane zostało przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego ze Słupska we współpracy z Polsko-Duńską Izbą Gospodarczą.  

Celem spotkania była prezentacja polskiego potencjału w branży eko-technologii w rolnictwie oraz nawiązanie współpracy biznesowej, technologicznej i badawczej z partnerami z Danii. Impreza odbyła się w ramach największy targów rolniczych w Europie północnej (546 wystawców i 49 919 odwiedzających).

Seminarium jak i wizyta na targach były częścią misji gospodarczej pomorskich przedsiębiorców do Danii (więcej o misji tutaj), w której wzięło udział pięć firm z regionu: FlowAir, Ekowat Wind, Stakom, P.B. Ekoinbud, Solpower. W trakcie misji wspierał nas także zespół Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polski w Kopenhadze.

Po uroczystym otwarciu przez Panią Anne Suchenek (Pierwszy Sekretarz Ambasady Polski w Kopenhadze) i Bartosza Świtałę (Project Manager PARR S.A.) polscy i duńscy przedstawiciele instytucji wspierania biznesu przedstawili specyfikę branży ekotechnologii w obu krajach oraz możliwości współpracy. Następnie zaprezentowały się pomorskie firmy z branży. Po części prezentacyjnej odbyły się rozmowy B2B podczas poczestunku.

Prelegenci w seminarium:

Lp. Imię i nazwisko Instytucja Materiały
1. Egil Rindorf Polish-Danish Chamber of Commerce Pobierz
2. Bartosz Switala Slupsk Special Economic Zone Pobierz
3. Marcin Ingielewicz Slupsk Technology Incubator Pobierz
4. Tomasz Balcerowski EKOINBUD Pobierz
5. Magdalena Marczak Ekowat Wind Pobierz
6. Rafał Harań FLOWAIR Pobierz
7. Błażej Drażkowski SOLPOWER Pobierz
8. Karol Malek STAKOM Pobierz

 

Organizatorzy:

logo PARReng h100 pdcc logo v2

 Partnerzy:

agromek UK aar web payo3CF polennu

Patronat:

en mg logo pion cmyk logo MarshalPomorskie h70 logo MPG h70 invest in Poland 70 Logo WPHI Kopenhaga