baner 1-PL-misja-finlandia-Organizujemy kolejną misję misję gospodarczą do Skandynawii. Grupa docelowa: MŚP z woj. Pomorskiego. Branża priorytetowa: ICT. 

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska organizuje kolejną misję gospodarczą do Skandynawii. Pięć firm ICT z Pomorza oraz regionalne instytucje wspierania biznesu będą promować się w Finlandii.

 

 

SAM 0403

Misja odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2015 r. w okresie trwania ICTexpo 2015 w Helsinkach. W programie planowane są spotkania z firmami fińskimi, rozmowy bilateralne, a także, w ramach wymiany dobrych praktyk, wizyty studyjne do branżowych referencyjnych firm, parków-naukowo technologicznych i klastrów.

Do udziału w misji zgłosiło się pięć firm z regionu. Udało nam się stworzyć bardzo ciekawe portfolio. Oprócz wsparcia firm w kontaktach biznesowych będziemy promować atrakcyjność inwestycyjną, potencjał branży teleinformatycznej na Pomorzu. Do składu delegacji dołączą również partnerzy z Invest In Pomerania oraz Interizon – Pomorskiego Klastra ICT. Przed wyjazdem, dla wyłonionych firm, zorganizujemy warsztaty, których główną tematyką będą praktyczne porady jak współpracować z Finami, a także jak różnice kulturowe wpływają na relacje biznesowe." – mówi Bartosz Świtała, Kierownik Projektu.

W skład delegacji z Pomorza wchodzi łącznie 5 firm. Każda z nich oferuje bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązania, które zamierzają wypromować w Finlandii. Portfolio uczestników do pobrania tutaj.

 

holonglobe person„Wierzymy, że najskuteczniejszy sposób na naukę to zabawa. To przekonanie skłoniło nas do stworzenia linii nowoczesnych gier biznesowych, które uczą, bawią i inspirują. W celu zwiększenia wewnętrznej motywacji posługujemy się grywalizacją. Gdy wkracza grywalizacja, rośnie motywacja! Szukamy firm i instytucji, które zgodnie z tą ideą chcą rozwijać pracowników lub otoczenie biznesowe" – mówi o swoim produkcie „Play4Skills" Oleg Dziewanowski, Prezes Zarządu Holonglobe Sp. z o.o. z Gdyni.

 

 

volanto personKolejną gdyńską firmą jest Volanto Sp. z o.o., która zajmuje się realizacją projektów informatycznych dla biznesu, głównie tworzeniem systemów wspierających realizację procesów w firmach. Podczas fińskiej misji gospodarczej poszukują firm realizujących projekty IT, ale też np. firm, które szukają rozwiązań w zakresie optymalizacji procesów obsługowych, sprzedażowych, logistycznych i produkcyjnych przy wykorzystaniu rozwiązań informatycznych. „Dodatkowo na rynkach zagranicznych wspieramy też firmy w realizacji projektów poprzez dzierżawę zespołów projektowych" – podsumowuje Michał Mysiak z Volanto.

 

Nearshoring personNatomiast Piotr Rocławski z Nearshoring Solutions, firmy z gdańskiego inkubatora Starter zaznacza, że „Finlandia jest krajem, w którym nasze produkty i bardzo dobrej jakości usługi IT mogą zostać docenione. Pod wieloma względami jesteśmy konkurencyjni. Liczymy, że - dzięki zorganizowanemu wyjazdowi i całej misji gospodarczej - nawiążemy partnerskie relacje ze skandynawskimi przedsiębiorcami i zaowocuje to zarówno innowacyjnymi rozwiązaniami, jak i nowymi klientami".

 

 

systemy personOprócz firm typu software house w misji bierze udział firma Systemy DK ze Słupska, która realizuje inwestycje teleinformatyczne „pod klucz". „Osobiście jestem bardzo zainteresowany uczestnictwem w Fińskich targach ICTexpo pokrywających się z branżą mojej firmy. Chcąc zapewnić naszym kontrahentom kompleksowość usług specjalizujemy się w projektowaniu, wykonawstwie oraz szeroko pojętej branży ICT" – mówi Dawid Krętkowski, właściciel firmy Systemy DK.

 

 

CRT personMisja gospodarcza do Finlandii to nie tylko spotkania typu firma-firma, uczestnicy szukają też partnerów do wspólnych projektów w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. Przykładem jest firma CRT Capital z Gdańska. „Głównym celem wyjazdu jest nawiązanie współpracy międzynarodowej, budowanie konsorcjów projektowych w ramach programu Horyzont 2020 i wymiana doświadczeń w zarządzaniu procesem komercjalizacji." – podkreśla Marcin Kowalik – Prezes CRT Capital Sp. z o.o. i równocześnie Członek Zarządu Fundacji Interizon.

 

Na terenie Finlandii misję gospodarczą aktywnie wspiera Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Helsinkach (WPHI) oraz fińscy partnerzy, w tym: Rapid Action Group, Otaniemi Technology Hub, Espoo Innovation Garden oraz Polsko-Fińska Izba Gospodarcza. W dniu 22 kwietnia 2015 r. organizowane jest polsko-fińskie seminarium biznesowe połączone z networkingiem dla firm, które odbędzie się na targach ICTexpo: Poland-Finland - Let's create an innovative bridge!
Będziemy promować pomorski potencjał w branży ICT – sektora o największym potencjalne inwestycyjnym. Więcej o tym wydarzeniu tutaj.

Zeszły rok był rekordowy dla województwa pomorskiego pod względem liczby inwestycji z sektora IT. Tylko w 2014 r., w naszym regionie swoją działalność ogłosiły: SMT Software, PGS Software, Powel, Epam, Schibsted, Movo, z czego aż trzy (Powel, Schibsted, Movo) to firmy z kapitałem skandynawskim. Liczby te potwierdzają rosnące zainteresowanie krajów nordyckich naszym regionem. W celu efektywnego budowania relacji biznesowych w obszarze Morza Bałtyckiego ważne jest, aby również nasze rodzime firmy wykazywały coraz większe zainteresowanie rynkiem skandynawskim." – powiedzał Anton Koval, Project Manager ds. sektora ICT, Invest in Pomerania.

Targi "ICTexpo" w Helsinkach odbędą się po raz szósty i zaoferują dwa dni pełne innowacji i inspiracji. Będzie to jedno z największych IT-show w Skandynawii, gdzie przedstawione będą nowoczesne rozwiązania w branży. Impreza połączona jest ściśle z targami „Talous 2015" - platformą wymiany pomysłów i innowacji biznesowych związanych z nowoczesną gospodarką.

IP2-Team photo-cut-webDotychczas zrealizowaliśmy 4 misje gospodarcze, do Danii, Norwegii, Szwecji i Niemiec. Obecnie nasz Zespół projektowy przygotowuje się do organizacji kolejnej misji do Finlandii. W planach jest również międzynarodowa konferencja mająca na celu wzmocnienie współpracy i wymiany doświadczeń. Wiosną w Słupsku spotkają się partnerzy ze wszystkich odwiedzanych krajów, aby wymienić się swoimi doświadczeniami w rozwoju nowoczesnych rozwiązań oraz dyskutować nad implementowaniem wspólnych pomysłów i projektów z branży ICT, OZE i ekotechnologii." – podsumowuje Mirosław Kamiński, Prezes PARR.

Misja gospodarcza organizowana jest przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska w ramach projektu pt. „INWESTUJ W POMORSKIE II – Promocja atrakcyjności inwestycyjnej regionu województwa pomorskiego w krajach Skandynawskich i Niemczech" współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Patronat honorowy: Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Misję wspiera również Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Bieżące informacje nt. realizacji przedmiotowego projektu znajdują się tutaj.

 

Zespół projektowy trzyma kciuki za powodzenie uczestników podczas misji!


Celem projektu jest promocja i wsparcie międzynarodowej aktywności pomorskich przedsiębiorstw (MŚP) oraz promocja atrakcyjności inwestycyjnej woj. Pomorskiego w krajach Skandynawskich i Niemczech. Projekt zakłada organizację 5 wyjazdowych zagranicznych misji gospodarczych do krajów Skandynawii (Norwegia, Dania, Szwecja, Finlandia) oraz Niemiec. Branże priorytetowe: ICT, odnawialne źródła energii oraz ekotechnologie.

W trakcie wyjazdów planowane są udziały w targach, organizacja spotkań B2B z przedsiębiorcami, przedstawicielami klastrów i parków technologicznych. Dla zrekrutowanych przedsiębiorców zorganizowane zostaną również warsztaty przedwyjazdowe, których główną tematyką będzie wzmocnienie aktywności międzynarodowej poprzez ukazanie różnic kulturowych w biznesie oraz specyfiki rynków w krajach docelowych.

Zapraszamy przedsiębiorców z Pomorza do udziału w projekcie!

Okres realizacji projektu: 01.09.2013 r. – 30.06.2015 r.

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Projektu:
Tel: 59 840 11 73
Fax: 59 841 32 61
E-mail: invest@parr.slupsk.pl

Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebook'u: facebook.com/SlupskSEZ 

 

Osoby kontaktowe:
Bartosz Świtała, Kierownik Projektu – kom. 604 450 206, bartek@parr.slupsk.pl
Marcin Ingielewicz, Koordynator ds. Organizacji i Promocji, marcin.ingielewicz@sit.slupsk.pl

Patronat honorowy:

jasne-poziom-eng jpeglogo MarshalPomorskie h70logo NorwegianEmbassy h70logo MPG h70invest in Poland 70

Nasi partnerzy:

 logo investinpomerania h70logo wphi-en h70

loga eu

Projekt jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś priorytetowa: 1 – Rozwój i innowacje w MŚP, Działanie: 1.6 Promocja gospodarcza regionu
Poddziałanie: 1.6.2. Wspieranie międzynarodowej aktywności pomorskich przedsiębiorstw.


SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami