Pomorze bliżej Skandynawii i Niemiec!

Już 10 czerwca 2015 r. Słupski Inkubator Technologiczny połączy Pomorze z krajami nordyckimi i Niemcami. Tego dnia do Słupska przyjadą partnerzy z Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji i Niemiec aby podzielić się swoimi doświadczeniami i zaprezentować możliwości współpracy międzynarodowej.

Konferencja “From an idea to a successful international cooperation – Pomerania meets Scandinavia & Germany", która organizowana jest w SIT, będzie platformą do dyskusji i wymiany najlepszych praktyk biznesowych, przydatnych w kontaktach z partnerami zagranicznymi.

- „Kraje skandynawskie oraz Niemcy to ważni partnerzy handlowi Polski w Unii Europejskiej. Realizujemy wspólnie wiele przedsięwzięć ukierunkowanych  na rozwój  innowacji, wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu ICT, odnawialnych źródeł energii i ekotechnologii.” – mówi Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Województwo Pomorskie należy do polskich regionów najlepiej skomunikowanych ze Skandynawią i Niemcami, ciesząc się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców z tych krajów. Równocześnie rynek północnych i zachodnich sąsiadów wydaje się być coraz bardziej interesujący dla firm działających w Polsce.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska od 2013 r. realizuje projekt „Inwestuj w Pomorskie 2 - Promocja atrakcyjności inwestycyjnej województwa pomorskiego w krajach Skandynawskich i Niemczech”. W ramach projektu 25 firm z Pomorza z branż teleinformatycznej, odnawialnych źródeł energii i ekotechnologii wzięło udział w pięciu misjach gospodarczych do: Danii, Finlandii, Norwegi, Szwecji i Niemiec. Firmy uczestniczyły w międzynarodowych targach, nawiązywały kontakty biznesowe i w ramach wymiany dobrych praktyk odwiedzały referencyjne instytucje wspierające biznes i branże, w których organizowane były misje. Aktywnie wspierały   Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji polskich ambasad oraz bilateralne izby gospodarcze. Czerwcowa konferencja podsumuje dotychczasowe osiągnięcia i da możliwość na realizację przyszłych projektów międzynarodowych.

- „Działania Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, których celem jest wsparcie międzynarodowej aktywności pomorskich przedsiębiorstw oraz promocja atrakcyjności inwestycyjnej Pomorza w krajach skandynawskich oraz Niemczech, znakomicie przyczyniają się  do rozszerzenia współpracy lokalnych przedsiębiorców z Państwami o wysokim potencjale ekonomicznym i znaczących doświadczeniach w rozwoju nowoczesnych rozwiązań gospodarczych” – podkreśla Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

- „Jest wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii i technologii teleinformatycznych u naszych sąsiadów, które można przenieść i wdrożyć na naszym terenie. Zapraszamy do udziału w konferencji, podczas której będzie można zapoznać się z efektami naszych działań, a także uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące współpracy z biznesem skandynawskim i niemieckim” – mówi Mirosław Kamiński, Prezes PARR S.A.

Konferencja ma na celu podsumowanie działań związanych ze zorganizowanymi misjami gospodarczymi, przedstawić praktyczne porady jak współpracować ze Skandynawami i Niemcami oraz jak różnice kulturowe wpływają na relacje biznesowe. Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA zaprasza do Słupskiego Inkubatora Technologicznego w dniu 10 czerwca w godz. 10:00 – 15:00.

Szczegóły dot. wydarzenia znajdują się na stronie internetowej parr.evenea.pl

PARR baner 700x410-01

1Konferencja organizowana jest przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska w ramach projektu pt. „INWESTUJ W POMORSKIE II – Promocja atrakcyjności inwestycyjnej regionu województwa pomorskiego w krajach Skandynawskich i Niemczech” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Patronat honorowy objęli Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Projekt wspiera również Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza oraz Polsko-Niemiecka Izba Gospodarcza.

Termin: 10 czerwca 2015, w godz. 10:00 – 15:00

Miejsce: Słupski Inkubator Technologiczny, Słupsk, ul. Portowa 13 B

Koszty: udział bezpłatny

Wymagana rejestracja parr.evenea.pl

Osobą kontaktową z ramienia PARR S.A. jest Pan Bartosz Świtała, Kierownik Projektu, tel. 604 450 206, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Patroni honorowi:

MPG logo horizontal rgb jasne-poziom-pl jpeg PATRONAT HONOROWY-MARSZALEK WOJEWODZTWA POMORSKIEGO-poziom-prawa RGB-ONLY FOR WEB-2012 invest in pometania logo invest in Poland tr Logo Ambasada Norwegii

Partnerzy:

AHK-Polen-rgb businessregion blue CMYK Logo KPMG panel
logo omega group rag-logo-nimi-slogan
SPCC TMALABS

 Patroni medialni:

Głos Pomorza Radio Koszalin GRYF24
Radio Gdańsk Wrota Pomorza


Celem projektu jest promocja i wsparcie międzynarodowej aktywności pomorskich przedsiębiorstw (MŚP) oraz promocja atrakcyjności inwestycyjnej woj. Pomorskiego w krajach Skandynawskich i Niemczech. Projekt zakłada organizację 5 wyjazdowych zagranicznych misji gospodarczych do krajów Skandynawii (Norwegia, Dania, Szwecja, Finlandia) oraz Niemiec. Branże priorytetowe: ICT, odnawialne źródła energii oraz ekotechnologie.

W trakcie wyjazdów planowane są udziały w targach, organizacja spotkań B2B z przedsiębiorcami, przedstawicielami klastrów i parków technologicznych. Dla zrekrutowanych przedsiębiorców zorganizowane zostaną również warsztaty przedwyjazdowe, których główną tematyką będzie wzmocnienie aktywności międzynarodowej poprzez ukazanie różnic kulturowych w biznesie oraz specyfiki rynków w krajach docelowych.

Zapraszamy przedsiębiorców z Pomorza do udziału w projekcie!

Okres realizacji projektu: 01.09.2013 r. – 30.06.2015 r.

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Projektu:
Tel: 59 840 11 73
Fax: 59 841 32 61
E-mail: invest@parr.slupsk.pl

Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebook'u: facebook.com/SlupskSEZ 

 

Osoby kontaktowe:
Bartosz Świtała, Kierownik Projektu – kom. 604 450 206, bartek@parr.slupsk.pl
Marcin Ingielewicz, Koordynator ds. Organizacji i Promocji, marcin.ingielewicz@sit.slupsk.pl

Patronat honorowy:

jasne-poziom-eng jpeglogo MarshalPomorskie h70logo NorwegianEmbassy h70logo MPG h70invest in Poland 70

Nasi partnerzy:

 logo investinpomerania h70logo wphi-en h70

loga eu

Projekt jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś priorytetowa: 1 – Rozwój i innowacje w MŚP, Działanie: 1.6 Promocja gospodarcza regionu
Poddziałanie: 1.6.2. Wspieranie międzynarodowej aktywności pomorskich przedsiębiorstw.


SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami