Zobacz kogo wspieramy w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji!

Zobacz kogo wspieramy w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji!

Poznaj wieloletnią firmę rodzinną – Aerosol Service z Charnowa

Aerosol Service to rodzinna firma z polskim kapitałem, która powstała w 1993 roku w Ustce, a po kilku latach przeniosła zakład produkcyjny do Charnowa, gdzie obecnie prosperuje.

Grafika główna Aerosol prostokątChoć nazwa firmy może sugerować produkcję jedynie aerozoli, firma w ostatnich latach znacznie poszerzyła zakres swojej działalności. Obecnie Aerosol Service jest rozpoznawalnym producentem kontraktowym kosmetyków i artykułów chemii gospodarczej realizując potrzeby konsumentów w zakresie higieny, pielęgnacji i czystości w gospodarstwach domowych. W swoim portfolio firma posiada produkty do pielęgnacji ciała oraz włosów (m.in. mydła, szampony, kremy, dezodoranty i antyperspiranty, czy produkty przeciwsłoneczne), środki czystości, odświeżacze powietrza oraz środki higieniczne.

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju firmy. Zatrudnienie wzrosło do ponad 200 pracowników, liczba linii produkcyjnych sięgnęła 16, a produkcja osiągnęła roczny poziom 45 milionów produktów.

Atutem Aerosol Service jest duża elastyczność parku maszynowego, która posiada możliwość szybkiego wprowadzania na rynek nowych produktów oraz dostosowania linii produkcyjnych do szerokiej oferty, czego oczekują dzisiejsi Klienci.

Dynamicznie w firmie rozwija się Dział Badań i Rozwoju, obecnie zatrudniając 14 osób. Dział R&D firmy to serce innowacji, zdobywające międzynarodowe nagrody. Kilka rewolucyjnych rozwiązań zostało nagrodzonych na targach Paris Packaging Week, co świadczy o globalnym uznaniu.

 DSC5607

Aerosol Service nie tylko odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej, lecz także angażuje się w rozwój lokalnej społeczności (m.in. poprzez wsparcie finansowe wydarzeń w regionie takich jak Columbus Festiwal Wiatru w Ustce oraz wsparcie akcji charytatywnych).

Ponadto sukcesywnie w firmie wprowadzane są rozwiązania proekologiczne zmniejszające jej wpływ na środowisko np. poprzez wymianę floty transportowej na niskoemisyjną i nieustanną redukcję zużycia mediów. Wśród innowacjach rozwiązań proponowanych przez Aerosol Service znajduje się wiele, które są przyjazne środowisku i mają za cel nauczenie konsumentów świadomego korzystania z produktów.

 DSC4784

„Celem projektu realizowanego w ramach wsparcia jest całościowe zwiększenie mocy produkcyjnych istniejącego zakładu. Wzrost mocy nastąpi w ramach wszystkich produkowanych aktualnie przez zakład grup asortymentowych w obszarze wyrobów chemiczno-kosmetycznych oraz świadczonych usług” – mówi Prezes Zarządu Damian Piotrowski. Zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu będzie możliwe dzięki jego rozbudowie, w tym budowie nowego magazynu oraz kompleksowemu doposażeniu. W ramach realizowanej inwestycji reorganizacji ulegnie istniejący ciąg technologiczny, który wzbogacony zostanie o nowe urządzenia. Zostaną one rozlokowane na istniejącej powierzchni produkcyjnej, a cała infrastruktura stanowić będzie spójny ciąg technologiczny. Planowane są także prace nad rozbudową i modernizacją części budynków zakładu. Ma to na celu poprawę warunków pracy (kwestia szczególnie istotna w kontekście planów zwiększenia poziomu zatrudnienia), ergonomii procesu produkcyjnego oraz dostosowania hali do instalacji nowych oraz zmodernizowanych urządzeń, stanowiących element istniejącego procesu produkcyjnego” – dodaje Prezes Piotrowski.

 DSC5844

W ramach inwestycji planowany jest również szereg prac budowlanych, które mają na celu dostosowanie istniejącego zakładu do zwiększonego zapotrzebowania na wyroby i usługi Spółki.

„Tym samym w ramach inwestycji zaplanowaliśmy rozbudowę mieszalni czyli pomieszczenie, w którym przygotowane są masy stanowiące wsad produktów, modernizację myjni zbiorników magazynowo – transportowych oraz modernizację wyposażenia działu technologicznego przygotowania produkcji – wylicza Damian Piotrowski.

 DSC5257

Dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych możliwe będzie dotarcie do nowych konsumentów i nowych rynków. Ponadto możliwe będzie zaspokajanie zwiększających się potrzeb obecnych odbiorców. Powyższe bezpośrednio wpłynie na zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową. Tym samym w ramach inwestycji zaplanowano budowę nowej hali magazynowej, która zastąpi obecnie funkcjonujące pomieszczenie.

Dodatkowo zaplanowano zakup i instalację paneli fotowoltaicznych na budynkach zakładu w celach produkcji energii na własne potrzeby produkcyjne.

 DSC6027

„Aerosol Service to dynamicznie rozwijająca się firma w powiecie słupskim. Otrzymała od nas decyzję o wsparciu w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki temu firma zaoszczędzi blisko 7 milionów złotych, które może przeznaczyć na dalszy rozwój. Jej szeroka ekspansja na rynki światowe jest wyraźnym dowodem na jakość oferowanych produktów. To kolejna firma z naszego obszaru z polskim kapitałem, która z sukcesem konkuruje na arenie międzynarodowej” – podkreśla Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Mirosław Kamiński.

Zachęcamy do obserwowania naszych kanałów, gdzie na bieżąco pokazujemy przykłady firm w cyklu „Zobacz kogo wspieramy w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji”.

Strona: www.aerosol.pl

Social media: https://www.facebook.com/aerosolservice

https://www.linkedin.com/company/aerosolservice/
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin