PARR S.A. zarządzając Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Słupskim Inkubatorem Technologicznym realizuje politykę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W trakcie osiągania naszych celów staramy się promować, upowszechniać i inicjować działania na rzecz interesu społeczności lokalnej oraz wywierać pozytywny wpływ na otoczenie. PARR S.A. poprzez Dział Rozwoju Regionalnego, Słupskiego Inkubatora Technologicznego oraz Słupskiej SSE skutecznie wdraża politykę CSR m.in. wspierając lokalną społeczność, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, działaniami w zakresie ochrony środowiska, rewitalizacji terenów i obiektów.

Rozwój Regionu

Słupska SSE to tereny inwestycyjne dla przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy i w ten sposób wzmacniają gospodarkę regionu. Na każde utworzone miejsce pracy w Strefie, powstają kolejne dwa poza, dzięki synergii przedsiębiorstw strefowych z firmami lokalnymi. Nowe przedsiębiorstwa to dodatkowe przychody z podatków dla gmin i szansa dla ich rozwoju.
Jesteśmy aktywnym beneficjentem funduszy UE. Przez ostatnie lata zrealizowaliśmy projekty o łącznej wartości ponad 100 mln zł. W tym m.in.:

  • Mój Biznes - Mój Sukces
  • My też chcemy pracować
  • Szansa na Sukces
  • Moja firma - Mój Sukces
  • Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Kierunek na pracę
  • Czas na Biznes
  • Inwestuj w Pomorskie I i II

 

Więcej na: www.parr.slupsk.pl w zakładce projekty

Wsparcie przedsiębiorców

Dla inwestorów oferujemy kompleksowe wsparcie: od przygotowania oferty do zakupu terenu inwestycyjnego. Naszym przedsiębiorcom oferujemy bezpłatne szkolenia, tak, by nie ominęły ich ciągłe zmiany w prawie. Ponadto utrzymujemy z nimi stały kontakt – telefoniczny bądź mailowy, a raz w miesiącu przekazujemy newslettera z wiadomościami ze strefy i z wydarzeniami i konkursami, które mogą być dla nich atrakcyjne. Dodatkowo występujemy do gmin, na których terenie znajduje się Strefa Ekonomiczna, o wdrożenie ulg podatkowych i innych form wsparcia inwestorów. By kompleksowo zapewnić wsparcie poszukujemy także pracowników dla przedsiębiorstw oraz organizujemy misje gospodarcze.

Aby wystartować czasem potrzeba jednak jeszcze więcej wsparcia. W tym celu utworzyliśmy Słupski Inkubator Technologiczny – nowoczesne centrum dla ludzi przedsiębiorczych. W ramach wsparcia jego lokatorzy mogą skorzystać z ulg strefowych oraz uzyskać preferencyjne warunki najmu biur. Ponadto Inkubator oferuje nowoczesne zaplecze Pracowni Robotyki, Automatyki i Systemów Wizyjnych, profesjonalnie wyposażony zespół sal szkoleniowych i konferencyjnych oraz organizowane regularnie spotkania i szkolenia dla najemców. Więcej na www.sit.slupsk.pl

Wsparcie dla społeczeństwa

PARR S.A. od 2013 roku prowadzi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, który działa na rzecz osób wykluczonych społecznie oraz organizacji pozarządowych. W ramach OWES utworzono kilkanaście spółdzielni socjalnych, które otrzymały pełne wsparcie – od dotacji na założenie spółdzielni, przez specjalistyczne wsparcie doradcze po szeroką gamę bezpłatnych szkoleń. Dodatkowo OWES zorganizował kilkadziesiąt szkoleń dla osób fizycznych i organizacji pozarządowych, oferował wsparcie doradcze i animacyjne, wspierał lokalne inicjatywy. Ośrodek został akredytowany w październiku 2015 roku w systemie AKSES i otrzymał status Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Wysokiej Jakości.

W ramach działań odpowiedzialnych społecznie realizujemy również projekty, które pomagają ludziom założyć własne przedsiębiorstwa, oferując dotacje i szkolenia.

Jesteśmy ekologiczni

Od 2015 roku w Słupskim Inkubatorze Technologicznym funkcjonuje nowoczesna Pracownia Źródeł Odnawialnych Energii. Pracownia składa się z kilku zespołów: największej na Pomorzu dachowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 184 kW, systemu różnorodnych paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na ziemi i na zadaszeniu parkingowym (panele chłodzone cieczą, śledzące słońce i inne), wiatraka poziomego o mocy 3 kW oraz jej serca czyli pracowni wyposażonej w system zbierania i porównywania danych z instalacji (SCADA) oraz w narzędzia szkoleniowe i służące do projektowania takich instalacji. Najważniejsze jest to, że zielony prąd zasila Inkubator.

Jak redukujemy dwutlenek węgla można sprawdzić na stronie www.sit.slupsk.pl w zakładce Oferta SIT - > Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Słupski Inkubator Technologiczny powstał w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się dzikie wysypisko śmieci. Cały teren zrewitalizowano, a teraz służy jako jedno z najatrakcyjniejszych miejsc szkoleniowo-konferencyjnych na Pomorzu Środkowym.

Myślimy o edukacji

Rozwój edukacji w regionie, gwarantujący pracę w lokalnych branżach, spełniający najnowsze wymagania, to gwarancja dla młodych na rozwój ich przyszłej kariery i gwarancja wyszkolonej kadry dla przedsiębiorcy. Dlatego PARR S.A. angażuje się w inicjatywy edukacyjne podejmowane w regionie słupskim. W tym celu byliśmy jednym z inicjatorów utworzenia Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania w Słupsku, wspieramy tworzenie nowych kierunków studiów, jesteśmy partnerem przy tworzeniu oddziału Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku, który będzie szkolił na potrzeby lokalnych przedsiębiorców. Ponadto współpracujemy z Akademią Pomorską w Słupsku przy realizacji wielu przedsięwzięć i wspieramy lokalne szkoły podstawowe, branżowe i średnie. Majątek utworzonej przez nas Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania przekazaliśmy do Akademii Pomorskiej, by umocnić lokalną uczelnię.

Kontakt w sprawie działań CSR w PARR S.A.
Tel. 59 840 11 73
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami