Wsparcie PSI

PSI LogoW dniu 4 września 2018r. zostały opublikowane rozporządzenia wykonawcze do Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji (Dz.U. poz. 1162 z dn. 10.05.2018r. - treść poniżej). Tym samym każda firma planująca realizację nowego projektu inwestycyjnego lub reinwestycję, wpisująca się w kryteria opisane w nowym Rozporządzeniu w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji  (Dz.U. poz. 2861 z 2022), może ubiegać się o tzw. uzyskanie decyzji o wsparciu. Na podstawie decyzji o wsparciu będzie mogła taka firma korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym, po spełnieniu określonych przepisów prawa. 

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z powiatów przypisanych do obszaru we właściwości Słupskiej SSE , którzy planują realizację nowych inwestycji lub reinwestycji do kontaktu z nami w celu analizy możliwości uzyskania wsparcia w postaci pomocy publicznej na nową inwestycję. Jednoczęśnie zachęcamy samorządy z przypisanego obszaru zarządzanego przez Słupską SSE do współpracy przy identyfikacji terenów inwestycyjnych i obsługi inwestorów.

Przedsiębiorcy planujący realizację nowych inwestycji na w/w obszarze mogą ubiegać się o uzyskanie decyzji o wsparciu, która uprawnia do korzystania ze zwolnień w PIT lub CIT od dochodu uzyskanego z działalności określonej w decyzji o wsparciu. Wysokość zwolnienia obliczana jest indywidualnie dla każdego przedsiębiorcy jako iloczyn intensywności pomocy publicznej oraz kosztów nowej inwestycji lub dwuletnich kosztów pracy.

 

Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem decyzji o wsparciu do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 59 840 11 73

Opublikował: MK

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami