Koronawirus bez wątpienia wpływa na nasze zdrowie, każdy sektor gospodarki i jakość życia. Sztuką w prowadzeniu biznesu jest to, aby w trudnych, nieprzewidywalnych czasach odpowiednio szybko reagować i posiadać umiejętności do dostosowywania się do napotykanych realiów.

Jako Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzająca obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Słupskim Inkubatorem Technologicznym, na bieżąco monitorujemy przebieg pandemii i jej wpływu na sferę społeczno-gospodarczą.

Poniżej publikujemy istotne informacje związane z bieżącą sytuacją COVID-19.

W przypadku potrzeby jesteśmy do dyspozycji przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonujących w obszarze strefy. Zapraszamy do kontaktu z nami pod nr tel. 59 840 11 73.

 

Lokalna firma produkuje preparaty do dezynfekcji i środki ochrony osobistej.

Jednym ze strategicznych działań Firmy PIERRE RENE jest szybkość reakcji na zmieniające się trendy i potrzeby rynku. Pandemia wywołana koronawirusem spowodowała ogromne zapotrzebowanie na preparaty do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz środki ochrony osobistej. Już po pierwszych doniesieniach o pojawieniu się przypadków zachorowań w Polsce zaproponowaliśmy naszym klientom drogeryjny płyn o właściwościach przeciwwirusowych UNIVERSAL CLEANSER z linii MEDIC. Dzięki błyskawicznej reakcji od połowy marca dostarczyliśmy na rynek krajowy i rynki zagraniczne ponad 30 tys. produktów.

MEDIC ANTIBACTERIAL LIQUID SANITIZER OFERTA 22.05.2020 HOTELE 1

Czytaj więcej...

Pomorski Fundusz Pożyczkowy - nowy mechanizm finansowy dla przedsiębiorców

Zarząd Województwa Pomorskiego we wtorek 21 kwietnia wyraził zgodę na zawarcie przez Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. z Pomorskim Funduszem Pożyczkowym sp. z o.o. umowy na wdrażanie produktu finansowego „Pożyczka Płynnościowa". Umowa została podpisana 22 kwietnia 2020 r.

Z nowego mechanizmu finansowego mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa. Maksymalna kwota to 150 tys. zł. Do tego pożyczka ma zerowe oprocentowanie. Pieniądze można spłacać nawet przez 5 lat.

Czytaj więcej...

Od wycieraczek samochodowych do produkcji maseczek ochronnych

Jednym z przykładów przedsiębiorców wspierających walkę z koronawirusem jest firma Visio z Podstrefy "Koszalin" SSSE, która na co dzień zajmuje się produkcją wycieraczek samochodowych. Dziś po przekształceniu swojego parku maszynowego produkuje maseczki ochronne, które są jednym z niezbędnym środków ochrony osobistej w czasie pandemii.

Czytaj więcej...

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami