Agencja Rozwoju Pomorza w ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy" zaprasza przedsiębiorców z województwa pomorskiego do udziału w misji gospodarczej do Chi, seminarium eksportowym nt. rynku spożywczego Chin oraz wydarzeniu "POMERANIA CONNECT"

Misja gospodarcza do Chin

Agencja Rozwoju Pomorza w ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy" zaprasza przedsiębiorców z województwa pomorskiego do udziału w misji gospodarczej do Chin.

Misja adresowana jest firm z branży stoczniowej, spożywczej i chemicznej. Misja rozpocznie się w Pekinie otwarciem Biura Pomorskiego w Chinach. Przedsiębiorcy wezmą udział w spotkaniach B2B, wizytach studyjnych oraz seminarium gospodarczym. Następnie uczestnicy misji udadzą się do Qingdao – drugiego największego portu w Chinach, ośrodka przemysłowego i biznesowego.

Łączny szacowany koszt kwalifikowany udziału w Misji przypadający na jednego Uczestnika wyjazdu wynosi 20 000,00 PLN z czego wkład własny firmy wyniesie:

  • 3 000,00 PLN – przy dofinansowaniu 85% z pomocy de minimis
  • 10 000,00 PLN – przy dofinansowaniu 50% z pomocy publicznej na targi.

Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem we wspólnym wyjeździe na misję prosimy o wypełnienie poniższego Formularza zgłoszeniowego oraz o przesłanie wypełnionych i podpisanych skanów załączników na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia do 9 października 2017 r.

Informacje: Anna Jafra, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 58 32 33 235.
Szczegóły, dokumenty i formularz zgłoszeniowy na misję TUTAJ.


Seminarium „Jak eksportować produkty spożywcze do Chin”, 9 października 2017

We współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zapraszamy na całodniowe seminarium, które odbędzie się 9 października br. w godz. 9.30 – 15.45 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 472 D w Olivia Business Centre, bud. OLIVIA SIX, 12 piętro, sala konferencyjna nr. 12.13.

Podczas spotkania przedstawimy firmom z branży spożywczej praktyczne aspekty związane z eksportem towarów i wprowadzaniem ich do obrotu na terytorium Chin. Uczestnicy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak m.in.: chiński rynek spożywczy i jego specyfika, preferencje chińskich konsumentów, dostosowanie oferty produktowej do rynku, potencjalne nisze dla polskich eksporterów, jak wprowadzać produkty do obrotu w Chinach, budowanie sieci dystrybucji, certyfikacja produktów, najczęstsze problemy związane z eksportem do Chin, operacyjne realia sprzedaży na rynku chińskim, wizja zorganizowanego podejścia do rynku oraz jak skutecznie promować produkty spożywcze.

Prelegent:

Michał Bielewicz - menadżer, ekspert w zakresie sprzedaży do Chin. W latach 2006-2007, 2011-2017 zaangażowany w sprzedaż do Chin produktów następujących firm: VTS Clima (centrale klimatyzacyjne), Selena (materiały chemii budowlanej), Barlinek (drewniane podłogi), Mlekpol (artykuły mleczne) oraz Basel Olten Pharm (kosmetyki). Przed wyjazdem do Chin pracował m.in. dla PKN ORLEN, VTS Clima, Wilbo. Współzałożyciel oficjalnej Polsko-Chińskiej Izby Handlowej w Chinach, współorganizator i skarbnik społecznej Polskiej Szkoły w Szanghaju.

Szczegółowe informacje i rejstracja on-line TUTAJ.


„POMERANIA CONNECT” - misja gospodarcza z Newady na Pomorzu, 20 października 2017

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego zaprasza pomorskie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa zainteresowane rozpoczęciem bądź ekspansją na rynek amerykański na Wizytę delegacji gospodarczej ze Stanów Zjednoczonych na Pomorzu w dniu 20 października w Europejskim Centrum Solidarności – sala wystaw czasowych.

W skład delegacji amerykańskiej wejdą zarówno przedstawiciele lokalnego biznesu jak również instytucje otoczenia biznesu m.in. z Polsko Amerykańskiej Izby Handlowej z Newady, Uniwersytetu w Newadzie, a także przedstawiciele Biura Gubernatora ds. Rozwoju Gospodarczego Stanu Newada. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Gubernator Stanu Newada Brian Sandoval.

Wizyta zapewni promocję województwa pomorskiego, a także jest szansą na rozwój eksportowy pomorskich firm. Delegacja ze Stanów Zjednoczonych będzie liczyła ok. 25 osób zainteresowanych współpraca gospodarczą.

Szczegłowe informacje i zgłoszenia udziału TUTAJ.

Opublikowano: 2017.10.03 MK