Serdecznie zapraszamy na uroczyste podpisanie zrewidowanych Porozumień na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, które odbędzie się w Gdańsku 25 stycznia br. o godz. 10:00 w sali Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego pn. „Polskie Niebo” przy ul. Augustyńskiego 1.

Na wydarzeniu będziemy mieli okazję gościć m.in. Marka Przeora z Komisji Europejskiej, który zarysuje kierunki rozwoju i wsparcia przyszłej perspektywy finansowej po 2020 roku oraz Petera Ivanova, który opowie jak optymalizować działania firm w zespołach i projektach międzynarodowych.

Porozumienia są przypieczętowaniem dotychczasowego procesu przedsiębiorczego odkrywania oraz stanowią podstawę do dystrybucji środków strukturalnych przeznaczonych na badania i rozwój w województwie pomorskim. Po dokonaniu oceny dotychczasowej współpracy oraz rewizji obszarów specjalizacji wskazanych w czterech Porozumieniach na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza podpisanych w dniu 28 stycznia 2016 r. oraz w związku z wygaśnięciem tych dokumentów po trzyletnim okresie ich obowiązywania, podjęto decyzję o dalszym utrzymaniu postanowień. Porozumienia zostaną podpisane z partnerami reprezentującymi cztery obszary Inteligentnych Specjalizacji Pomorza:

  • ISP 1 - Technologie offshore i portowo-logistyczne;
  • ISP 2 - Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie;
  • ISP 3 - Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie;
  • ISP 4 - Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia.

W województwie pomorskim od wielu lat budujemy ekosystem innowacji, mając świadomość, że jest to proces długotrwały, wymagający konsekwencji w działaniu oraz szybkiego reagowania na potrzeby ze strony partnerów i interesariuszy regionalnych. Współpraca w obszarach inteligentnych specjalizacji zaowocowała wieloma ciekawymi projektami oraz inicjatywami. Dzięki działaniom podmiotów reprezentujących Partnerstwa na rzecz inteligentnych specjalizacji udaje się sprawnie i efektywnie wykorzystywać środki pozostające w dyspozycji samorządu województwa m.in. z regionalnego programu operacyjnego dedykowane na innowacyjność.

Samorząd Województwa Pomorskiego jest w dalszym ciągu zdeterminowany do działania na rzecz pomorskich instytucji badawczo-rozwojowych, uczelni oraz firm, w szczególności rozwijania startupów. Dotyczy to także działań związanych z rozwojem kapitału ludzkiego i społecznego oraz kultury innowacji, a także doskonaleniem kompetencji firm wdrażających innowacyjne rozwiązania. Porozumienia, które zostaną podpisane 25 stycznia br. stanowią podstawę do kontynuacji i dalszego konsekwentnego działania na rzecz rozwoju pomorskiego ekosystemu innowacji przy zaangażowaniu możliwie szerokiej rzeszy partnerów i interesariuszy regionalnych. Serdecznie zapraszamy do przypieczętowania dotychczasowej współpracy i podpisania się pod Porozumieniami.

W związku z powyższym proszę o przesłanie do dnia 15 stycznia br.:

  • Informacji, podpisaniem których Porozumień są Państwo zainteresowani;
  • danych Państwa instytucji (w załączonej tabeli) niezbędnych do umieszczenia w Porozumieniu. Należy także podać imię i nazwisko reprezentanta Państwa instytucji, który dokona podpisania podczas uroczystości tj. mającego umocowanie prawne do podpisu dokumentów w imieniu instytucji, bądź osoby posiadającej stosowne upoważnienie od osoby umocowanej prawnie (upoważnienie należy dostarczyć do urzędu lub w dniu podpisania porozumień).

W przypadku jakichkolwiek pytań oraz szczegółów dotyczących podpisania Porozumień, proszę o kontakt z Dorotą Bałamonczek-Fabich tel. 58 32 68 712 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:

Opublikowano: 2019.01.11 MK

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami