Nadchodzące zmiany przepisów dot. pomocy publicznej były tematem przewodnim hybrydowego seminarium, które zorganizowała Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z firmą doradczą Olesiński & Wspólnicy

zd

W programie przedstawiono m.in. nową mapę pomocy regionalnej, która będzie obowiązywać od stycznia 2022, w szczególności omówiono jak zmienią się zasady dla przedsiębiorców w woj. pomorskim i wielkopolskim.

Była też mowa o planowanych zmianach kryteriów zrównoważonego rozwoju w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz złagodzonych zasadach ubiegania się o granty rządowe, które udziela Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH

Dziękujemy ekspertom Anna Hadasik, Bartosz Jeziorski, Konrad Kowalski za podzielenie się wiedzą i przeprowadzone konsultacje z przedsiębiorcami z obszaru Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Partner merytoryczny: Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to firma doradcza specjalizująca się w obszarze prawa, podatków, księgowości i analiz finansowych. Działa na rynku od 16 lat, posiada biura w czterech miastach w Polsce (Warszawa, Wrocław, Kraków i Gliwice). O&W wyróżnia kompleksowe podejście do doradztwa w zakresie pomocy publicznej. Zespół specjalistów wspiera przedsiębiorców w całym procesie pozyskania pomocy publicznej w różnych formach oraz instytucjach udzielających dofinansowania - zarówno na etapie ubiegania się o wsparcie, jak i podczas jego późniejszego rozliczenia. O&W znane jest z podejścia zorientowanego na Klienta, a doradcy łączą specjalistyczną wiedzę z zakresu pomocy publicznej z wiedzą z zakresu podatków i księgowości. Specjaliści O&W nie tylko swobodnie poruszają się w obszarze technicznych i biznesowych aspektów pomocy publicznej, ale również znają i przewidują związane z nią zagrożenia. W efekcie pozwala to na dostarczanie porad minimalizujących ryzyka biznesowe, stanowiących jednocześnie stabilną podbudowę innowacyjnych rozwiązań.

Kontakt do osób prowadzacych seminarium:

  • Bartosz Jeziorski - Manager - Radca prawny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kieruje zespołem zajmującym się pozyskiwaniem oraz prawidłowym i efektywnym korzystaniem ze środków przyznanych w ramach pomocy publicznej. Specjalizuje się w doradztwie związanym z regionalną pomocą inwestycyjną oraz we wprowadzaniu zagranicznych przedsiębiorców na polski rynek.

  • Anna Hadasik-Nowara - Senior associate - Radca prawny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa pomocy publicznej. Z powodzeniem doradza średnim i dużym przedsiębiorstwom należącym do międzynarodowych grup kapitałowych w zakresie pozyskiwania dostępnych w Polsce środków pomocowych z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji danego przedsiębiorcy.

  • Konrad Kowalski - Senior associate - Radca prawny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajmuje się zagadnieniami związanymi z prawem pomocy publicznej oraz bieżącą obsługą polskich i zagranicznych przedsiębiorców (w tym dotyczących prawa spółek), ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów z obszaru niemieckojęzycznego, które prowadzą działalność gospodarczą w Polsce.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami