W dniu 28 września 2023 roku odbyło się śniadanie biznesowe w ramach cyklu "Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze". Tym razem naszymi gośćmi byli przedsiębiorcy z Białogardu. W spotkaniu uczestniczyły ważne jednostki samorządu terytorialnego, a wśród nich Pani Burmistrz Białogardu, Emilia Bury, Pan Starosta powiatu białogardzkiego, Piotr Pakuszto, oraz Burmistrz Gminy i Miasta Karlino, Waldemar Miśko. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas Prezes Stworzyszenia Inicjatyw Społeczno Gospodarczych, Tomasz Wegner, oraz Prezes Invest Park Białogard, Waldemar Gorzelak.

IMG 0832

Podczas tego spotkania mieliśmy okazję bliżej poznać przedsiębiorców z regionu białogardzkiego i okolic. Reprezentanci firm krótko przedstawili swoje działalności.

Część edukacyjną rozpoczęliśmy prezentacją programu Polskiej Strefy Inwestycji. Nasz kolega, Bartosz Świtała, opowiedział o korzyściach wynikających z współpracy z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Przedstawił również firmy z powiatu białogardzkiego, które już korzystają z ulgi podatkowej w obszarze Słupska Specjalnej Strefy Ekonomicznej i odnoszą sukcesy w swojej działalności. Uczestnicy mieli okazję posłuchać przedstawiciela firmy Plastmoroz, Pana Wacława Moroza, który opowiedział praktycznie, dlaczego warto skorzystać z wsparcia strefowego.

Następnie Marcin Ingielewicz przedstawił usługi dla przemysłu oferowane przez Słupski Inkubator Technologiczny, w tym druk i skanowanie 3D.

Dzięki naszym partnerom merytorycznym udało się przekazać wartościową i kompleksową wiedzę na temat funduszy europejskich (Krzysztof Szczepanik z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Koszalinie) oraz instrumentu, jakim jest fundacja rodzinna (Karol Ciszak i Maciej Kaczmarek z firmy Deloitte).
Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń podczas ciepłego posiłku w Restauracji Bistro Jajo.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie zainspirowało przedsiębiorców do podejmowania dalszych działań i rozwoju ich firm.

IMG 0661

IMG 0680

IMG 0735

IMG 0779

IMG 0794

IMG 0714

IMG 0638

IMG 0836

IMG 0621

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami