Szanowni Przedsiębiorcy

Serdecznie zapraszamy członków zarządu i nie tylko na webinar poświęcony odpowiedzialności finansowej i podatkowej.

Webinarium: "Czy ja też odpowiadam za podatki? Pytania, które powinni sobie zadać członkowie zarządu niezależnie od zakresu swoich obowiązków"

li webinarium odpowiedzialnosc

Data i godzina: 21 lutego 2024 r.10:00-11:00

Rejestracja: link

W wielu organizacjach funkcjonuje podział obowiązków pomiędzy członków zarządu – najczęściej sprawami finansowymi i podatkowymi zajmuje się jeden z nich. Czy oznacza to, że pozostali członkowie zarządu (np. odpowiedzialni za produkcję czy inwestycje) są zwolnieni z odpowiedzialności za błędy w rozliczeniach podatkowych? Jaka odpowiedzialność ciąży na członkach zarządu niezależnie od wewnętrznego podziału obowiązków? Czy istnieją sposoby na ograniczenie ryzyka odpowiedzialności osobistej członków zarządu?

W trakcie webinarium eksperci z praktyki Postępowań Podatkowych zespołu Prawa Podatkowego Dentons odpowiedzą na powyższe pytania – zarówno w kontekście odpowiedzialności karnej skarbowej za błędy w rozliczeniach podatkowych, jak w kontekście odpowiedzialności solidarnej (majątkiem osobistym) za zaległości publicznoprawne spółki w przypadku jej niewypłacalności.

Podczas spotkania online zostaną omówione kwestie dotyczące:

  • Odpowiedzialności karnej skarbowej oraz praktyki w tym zakresie.
  • Sposobów zarządzania ryzykiem odpowiedzialności karnej skarbowej.
  • Odpowiedzialności solidarnej członków zarządu za zaległości spółek.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą EkonomicznąLegnicką Specjalną Strefą EkonomicznąŁódzką Specjalną Strefą EkonomicznąSłupską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Webinarium poprowadzą:

  • Aleksandra Rutkowska, radca prawny, counsel kierująca praktyką Postępowań Podatkowych w ramach Zespołu Prawa Podatkowego, Dentons.
  • Aleksander Brzozowski, doradca podatkowy, senior associate, praktyka Postępowań Podatkowych w ramach Zespołu Prawa Podatkowego, Dentons.

SIT logo kolor v9

Wystartuj z nami

logo SSSE pl

Inwestuj z nami

logo PARR pl

Rozwijaj się z nami